Başkan Saygılı 19 Mayıs’ı Kutladı.

Kategori Genel, Haberler

Osmaniye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Saygılı yayınladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.
Başkan Mustafa Saygılı yayınladığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı mesajında “Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basmasıyla yakılan kurtuluş meşalesi bir ülkenin makûs talihini değiştirmiştir. Aziz milletimiz, kadını erkeği, genci, yaşlısı, çocuğuyla topyekûn tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele vermiştir” dedi.
Başkan Saygılı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizi bilimde, kültürde ve sporda başarı ile temsil ederek göğsümüzü kabartan gençlerimiz, bu yolda azim ve kararlılıkla yürümektedir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir. Biz de bu bayramları ülkemizin ve kentimizin ilerlemesi, gelişmesi için bir basamak olarak görmek zorundayız.
Ülkemizin ‘Muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarılması’ hedefine uygun olarak hareket etmeliyiz. Ülkemizin 2023 ve 2071 vizyonu olan gençlerimizin bu vatanın kıymetini bilerek yetişmesi, ülkelerini dünyaya öncü ve örnek hale getirme azminde ve kararında olması en büyük arzumuzdur.
Gençler ülkemizin dinamizmidir, hareket noktasıdır. Gençlerimiz bu ülkenin gidişatını belirleyeceklerdir. Bu nedenle onların iyi yetişmesi bizim en büyük hedefimizdir ve biz de bu uğurda canla başla çalışıyoruz.
Bu duygu ve temennilerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, tüm gençlerimizi en samimi duygularla selamlıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir