Saygılı, Arakan’daki Saldırıları Kınadı.

Kategori Desteklemeler, Duyurular, Genel, Haberler, Projeler

Osmaniye İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Saygılı, son günlerde gündem de olan Arakan’daki vahşeti kınadı.

Osmaniye İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Saygılı, son günlerde gündem de olan Arakan’daki vahşeti kınadı.

Osmaniye İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Saygılı, her geçen gün İslam coğrafyasının daha acı bir şekilde küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne döndüğünü ve hemen yanı başımızdaki Suriye’de her gün ayrı bir insanlık dramının yaşandığını belirterek “Yanı başımızda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken, milyonlarca insan da yerlerinden yurtlarından edilmişlerdir.” dedi.

Saygılı yaptığı açıklama da; “Mazlumlara yönelen bombaların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan küresel güçlerdir, ölenler ise savunmasız insanlar ve masum Müslümanlardır. Son olarak Myanmar’ın Arakan eyaletinde cereyan eden ve şiddeti giderek artan zulmün artık dayanılacak hali kalmamıştır. Son bir asırdır, batı dünyası tarafından merhamet ve aydınlanma felsefesi olarak lanse edilen Budizm dinine mensup, eli kanlı teröristler, geçtiğimiz 3 gün içerisinde 3 bini aşkın çocuk kadın ve yaşlıyı kısaca herhangi bir ayrım gözetmeksizin masum Müslüman bir halkı hunharca katletmiştir. Müslüman coğrafyasının zengin yer altı ve yer üstü kaynaklarını 3 asırdır sömüren ve kan gölüne dönen bu coğrafyada tetiği sıkan elin aynı güç odaklarının desteğini aldığını biliyoruz. Haz ve tüketime endeksli, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir